Skočit na obsah

Úvodní stránka

Americký sen

25. 07. 2017 | Mgr. Dagmar Poláková

Žáci brněnské Hudební školy YAMAHA, členové spolku Hudební nadšenci a jejich kamarádi se od 1. do 8. července ponořili do "amerického snu" na již 19. letním táboře v Hodoníně u Kunštátu.

Stejně jako v předchozích 18 letech bylo cílem nejen se dobře pobavit, ale také dozvědět a naučit něco nového, nešlo tedy o návod, jak se pomocí tvrdé práce a odvahy "stát z poslíčka milionářem". Dopoledne si každý vybral podle zájmu - hru na keyboard, zobcové flétny, kytary, zpěv, tanec, angličtinu, sportovní aktivity nebo dramatický kroužek. Odpoledne a večer účastníci ve věku od 6 do 16 let bojovali za nezávislost, ve válce Severu proti Jihu pašovali otroky na svobodu do Kanady, zachraňovali vedoucí ze zajetí v indiánském táboře, na Aljašce postiženi zlatou horečkou našli nejeden valoun, při epidemii získávali léky od indiánského šamana, přepravovali Sochu svobody přes moře, sázeli na dostizích, za hospodářské krize bojovali s mafií a v době studené války odhalovali špióny. Z malé vesničky na Vysočině se stal na pár desítek minut i legendární Woodstock, ale hippies protestující proti válce ve Vietnamu zahnala prudká bouře, která koncert předčasně ukončila. No a jaký by to byl tábor bez noční stezky odvahy, tentokrát podle indiánské legendy.

Při loučení nechyběly ani slzy, ale útěchou všem bylo, že se mohou zase za rok setkat na jubilejním 20. letním hudebním táboře. Poděkování patří všem obětavým organizátorům i vedoucím za velmi pečlivou přípravu a pohodový průběh akce.

Foto z akce i na Facebooku.

Fotografie 1 Fotografie 2 Fotografie 3 Fotografie 4
Fotografie 5 Fotografie 6 Fotografie 7 Fotografie 8